ANASAYFAS.S.SKARTUŞ DOLUMTONER DOLUMMUADİL TONERKARTUŞTONERRESİM GALERİSİ2.EL YAZICILARHAKKIMIZDAİLETİŞİM
TONER SATIŞ VE DOLUM
( 20.YIL )
KARTUŞ DOLUM
TÜM KARTUŞ DOLUMLARI, SON TEKNOLOJİ MAKİNALARI İLE DOLUM YAPILMAKTADIR.

KARTUŞ DOLUMU NEDİR?

Kullandığınız yazıcının kağıda baskı yapmasını sağlayan haznelere kartuş  denir.Yazıcı kartuşları ikiye ayrılmaktadır, bunlardan birincisi lazer  toner  tabir edilen toz halindeki kimyasal madde olan siyah, mavi, kırmızı ve sarı renklerden oluşan lazer tonerlerdir. Bu sınıf kartuşların detaylarını  TONER DOLUMU linkinden öğrenebilirsiniz. İkincisi  ise inkjet kartuş gurubu olan sıvı mürekkep kullanarak baskı yapan kartuşlardır.

İnkjet kartuşu dolumu yapmak,  yazıcılarda ve kartuşlarda teknik bilgi ve ekipman gerektirdiğinden kartuş dolumunu kolay hale getiren kartuş dolum makinalarıyla yapılması gerekmektedir. Yazıcı kartuşu içindeki süngerin mürekkeple doldurulması dolum işleminin tamamını oluşturmaktadır. Ancak günümüzde üretilen yazıcıların kartuş dolumu kolay dahi olsa birçoğu doldurulmalarına rağmen çalışmamaktadır.

Yazıcı üreticileri kartuşların doldurulmasını engellemek amacıyla üzerlerine entegreli chip ilave ettiklerinden  bu chip üzerlerine yüklenen miktara göre mürekkep kullanımı ardından çalışmayı durdurmakta.


 

 

ANASAYFAS.S.SKARTUŞ DOLUMTONER DOLUMMUADİL TONERKARTUŞTONERRESİM GALERİSİ2.EL YAZICILARHAKKIMIZDAİLETİŞİM